Střecha Thorpe Park - CombiColor

Požadavky na nátěr střechy

Vzhledem k povaze lokality musí být nátěr střechy odolný vůči účinkům neustálého ponořování do chlorované vody z atrakce Tidal Wave. Jízda se skládá z lodí, které sjíždějí z rampy jednou za minutu. Když loď sjíždí z rampy, dostane se do bazénu s vodou, která stříká na jezdce a návštěvníky. Následně je téměř neustále mokrá i střecha nad místem k stání. S ohledem na náklady na obnovu střechy je hlavním požadavkem dodat nátěrový systém, který vydrží. Smlouva na reklamu s logem má trvat přibližně 4 roky.

Specifikace nátěru střechy

Střešní nátěr bylo nutné chránit vhodným antikorozním nátěrem s přechodným kosmetickým designem loga. Aby byl design chráněn před chlorovanou vodou, bylo by třeba na něj nanést ochranný bezbarvý nátěr. Technický tým společnosti Promain spolupracoval s firmou Hollyer Projects na výběru nejvhodnější barvy pro kovovou střechu. Nátěrový systém by musel být vhodný do prostředí s téměř neustálým ponorem. Po důkladném průzkumu jsme navrhli níže uvedený systém:

Počáteční čištění

Jako první přípravu před aplikací nátěru musí dodavatelé střechu důkladně vyčistit. Technický tým společnosti Promain navrhuje kompletní mytí tryskou. Za druhé pak ošetření střechy fungicidním mycím prostředkem.

Základní nátěr:

Rust-Oleum 3302 Přilnavý základní nátěr
Rustoleum CombiColor 3302 Adhesion Primer je základní nátěr na kovy, který je vhodný pro použití na různé kovy. Mezi podklady patří pozinkovaná ocel, nerezová ocel, hliník, měď a další. Je vhodný i pro aplikaci na sklo, porcelán a jiné hladké, husté povrchy.
CombiColor 3302 je vhodný v rámci systému nátěrů kovových střech Rustoleum. Aplikace tohoto výrobku se provádí především štětcem.

Design loga:

Rust-Oleum 7300 CombiColor Gloss
Rustoleum CombiColor 7300 je pružná antikorozní barva formulovaná jako dekorativní nátěr. Barva 7300 je oblíbená v rámci kutilského průmyslu pro renovaci a opravy automobilů. Protože tato barva teče zkrášluje, bylo by pro umělce snadné namalovat logo volnou rukou.
Rustoleum CombiColor 7300 je často specifikovaný nátěrový výrobek. Má všestrannost, protože je k dispozici v různých stupních lesku a barvách.
Vzhledem k barvám značky loga je třeba, aby barvy nátěru odpovídaly konkrétním odstínům RAL, NCS a RAL Design.
Po obdržení úplné specifikace loga byly požadované barvy střešní barvy následující:

Dopravní bílá
RAL 9016 Tmavě modrá
NCS S 6030-R80B pastelově oranžová
RAL 2003 Hygienická zelená
RAL 190 70 30

Čirý těsnicí vrchní nátěr:

Rust-Oleum Pegagraff Hydro
Původně formulovaný jako vrchní lak proti graffiti, Pegagraff Hydro od společnosti Rustoleum je čirý odolný těsnicí nátěr odolný vůči rozpouštědlům.
Pegagraff Hydro je jako produkt ve dvou baleních výjimečně odolný proti oděru. To znamená, že obě vrstvy laku budou mít dostatečnou ochranu. To je dáno častým zneužíváním vodních atrakcí Tidal Wave.

Aplikace nátěru na střechu

Jak si jistě dokážete představit, aplikace střešního nátěrového systému v zimě není ideální. Park měl být otevřen poslední týden v březnu, jinými slovy, čas byl proti týmu. Vzhledem k povaze nátěrového systému vyžaduje každá vrstva aplikaci za suchého počasí. Kromě toho vyžadují také čas na dostatečné vytvrzení. Následně si nátěr vyžádal použití lešení, aby byla zajištěna bezpečnost a ochrana zdraví. Použití šablony by umožnilo malování loga lépe zvládnout. I to je však obtížné! Protože kovová střecha je zvlněná, musí šablona umožňovat profil střechy. To znamenalo, že šablona musela být vytvořena s logem roztaženým o 20 %. Po nanesení základního nátěru Rustoleum 3302 a jeho zaschnutí byla šablona aplikována pomocí montáže ve spreji. Po nanesení potřebovala barva CombiColour 7300 kvůli nízké okolní teplotě celý týden bez deště, aby zaschla. Poté bylo konečně nutné nanést a vytvrdit vrchní těsnicí nátěr Pegagraff Hydro. Mezitím byli zhotovitelé pod tlakem, protože inženýři potřebovali otestovat jízdy připravené pro veřejnost. Testování atrakce Tidal Wave vyžaduje, aby byly bazény plné a lodě mohly jezdit. Během důkladného testování by bylo třeba, aby střecha plně vytvrdla. To proto, že i bez cestujících by lodě stále sprchovaly střechu vodou.

Na závěr

Aplikace nátěrových systémů na střechu naštěstí proběhla podle plánu. Konečná povrchová úprava projektu vypadá úžasně - skutečně ukazuje zručnost zúčastněného dodavatelského týmu.

Země:

Velká Británie

Rok výroby:

2019

Distributor:

Promain UK ltd.
www.promain.co.uk

Zdrojový článek:

www.promain.co.uk

Střecha Thorpe Park - CombiColor - fotogalerie

zavřít

Kontaktní formulář


vyplňte alespoň jeden záznam